ELA EMLAK GAYRİMENKUL YATIRIM

HABERLER

20 Aralık 2017 / 11:23

EDREMİT KÖRFEZİ DOĞALGAZ A KAVUŞUYORAK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK üyesi Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir genelinde doğalgaz çalışmalarının çok hızlı bir şekilde sürdüğünü söyleyerek 2018 kış sezonunda doğalgaz ile ısınmaya geçilebileceğini açıkladı.

Balıkesir'de doğalgaz planlamalarının devam ettiğini söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK üyesi Ali Aydınlıoğlu, Edremit Körfezi'ne doğalgazın hangi yollarla yayılacağının belirlendiğini belirtti. Aydınlıoğlu "BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Enerji Bakanlığı EPDK kararlarını aldı. Hatta doğalgazın Balıkesir'de körfeze nereden, hangi yollardan geleceğinin planı projesi hazırlandı. Önümüzdeki günlerde inşaata başlanacak. Edremit Körfezi'ne Balıkesir, İvrindi, Havran, Edremit sonrasında da Akçay, Güre, Altınoluk ve Burhaniye'ye gidecek. Sonrasında da Gömeç ve Ayvalık'ı ilave etmek için projemiz var. Doğalgaz çalışmaları çok hızlı bir şekilde sürecek. Hedefimiz 2018 kış sezonunda doğalgaz ile ısınmaya geçmek" dedi. Milletvekili Aydınlıoğlu ayrıca Edremit'te 200 yataklı bir hastane projeleri olduğunu söyleyerek, müştemilat, acil ve diğer birimlerdeki kapasite ile birlikte 300 yatak kapasitesi olduğunu söyledi. Önümüzdeki birkaç ay içinde hastane ihalesinin yapılacağını anlatan Aydınlıoğlu, "Devletimiz bu yatırımlar için ciddi bir bütçe ayırdı" dedi.

KIŞ NÜFUSU ARTACAK

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı da kış nüfusunun Erdek'te kalması için planlamaların yapıldığını belirterek, "Yerel yönetimlerin yapması gereken, üstlenmesi gereken sorumluluklar var. Açılan kanalların yerel yönetimler tarafından kapatılması gerekiyor. Orada yerel yönetimlerin uyumlu çalışmadığından yakınıyoruz. Bu konuyu da halledersek Bandırmamıza yakın olan Erdek bölgemize de doğalgaz gelecek. Böylece kış nüfusu da Erdek'te kalacak" diye konuştu.

Fatih Emrah ERDOĞAN / EDREMİT (Balıkesir), (DHA)